Adrian Michał Sielicki

Pisarz. Autor.

Myśliciel? Może coś w tym jest! 

Opowiadam historie, bo to najlepsza rzecz,

jaką można zrobić dla drugiego człowieka.

Jestem magistrem teologii i niedoszłym historykiem. Największą moją pasją jest Biblia,

a szczególnie Ewangelia wg św. Jana

Mam swoich mistrzów i jestem wielkim fanem kilku autorów. Jednak chcąc uniknąć porównań

z większymi ode mnie, zachowam ich nazwiska

w tajemnicy! 

FB_IMG_1576317067977.jpg
 

O autorze

Pisanie od zawsze jest moją pasją, zaś możliwość przekształcenia go w satysfakcjonującą pracę to jedno z moich największych osiągnięć. Wszystko zaczęło się w 2012 roku, kiedy spotkałem się z Joanną Alicją Brylowską. Podczas długiej rozmowy zaproponowała mi napisanie libretta do musicalu. Od tamtej pory ciągle się rozwijam i pracuję nad technikami pisania oraz rozwojem własnego stylu. Zachęcam do dalszego czytania, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mojej pracy. Możesz również do mnie napisać. Będzie mi bardzo miło!

 

BLOG!

30 marca 2020 r.

Zapraszam was do zaglądania na mojego bloga, gdzie postanowiłem podzielić się historią tworzenia musicali, oratoriów i wielu innych rzeczy, w których brałem udział. 

Będziecie mogli przeczytać o tym, o czym zazwyczaj nie ma czasu opowiadać.

 

Dwie kantaty już wkrótce!

sierpień 2020

Dwa libretta oczekują na muzykę: kantaty "Najjasniejsza Najłaskawszej" oraz kantaty "Miłostki legnickie". Szczegóły będą podawane już wkrótce :) 

 

Tryptyk Legnicki

2016-2018

Tryptyk Legnicki, to zbiór trzech oratoriów, które współtworzyłem z kompozytorem Mateuszem Kazimierskim. 

Pierwsze oratorium, "Szczęśliwi!", powstało na diecezjalny etap ŚDM, które organizowane były w Krakowie. Rok później miała miejsce premiera oratorium "Ja Jestem", napisanego z okazji 25-lecia Diecezji Legnickiej. 

Ostatnim oratorium, wchodzącym w skład Tryptyku, był utwór "Pocałunek Boga", który napisaliśmy z racji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

 

Musicale

2012-2016

Moja przygoda z musicalem rozpoczęła się w 2012 roku, kiedy podjąłem się napisania libretta do "1241. Bitwa pod Legnicą". W 2015 roku miała miejsce premiera musicalu "Śpiąca", a rok później musicalu "Brama". 

Muzykę do tych librett komponowali kolejno: Andrzej Łucki, Krzysztof Augustyniak, Mateusz Kazimierski oraz Patryk Scelina. 

Wszystkie spektakle były realizowane przez grupę Młodzież Tworzy Musical, której koordynatorem była J.A. Brylowska.

 

"Nikt nie potrafi zrozumieć lepiej niż wy, artyści, genialni twórcy piękna, czym był ów pathos, z jakim Bóg u świtu stworzenia przyglądał się dziełu swoich rąk.


Nieskończenie wiele razy odblask tamtego doznania pojawiał się w waszych oczach, artyści wszystkich czasów, gdy zdumieni tajemną mocą dźwięków i słów, kolorów i form, podziwialiście dzieła swego talentu, dostrzegając w nich jakby cień owego misterium stworzenia, w którym Bóg, jedyny Stwórca wszystkich rzeczy, zechciał niejako dać wam udział."

Jan Paweł II

Man at Desk
 

Kontakt

Jednym z najciekawszych aspektów mojej pracy jest otrzymywanie opinii oraz interakcja z czytelnikami. W przypadku pytań lub komentarzy, po prostu się ze mną skontaktuj.

 
 

Formularz subskrypcji

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

©2020 by Adrian Michał Sielicki. Stworzone przy pomocy Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now