JA JESTEM

  „JA JESTEM”, to oratorium o dwóch paschach. O tej, która wyzwoliła Naród Wybrany z niewoli egipskiej i o tej, w której Jezus Chrystus, Syn Boga, pozwolił człowiekowi Siebie zabić, by w ten sposób pokazać mu, jak bardzo go kocha, a przez tę śmierć dokonać wyzwolenia człowieka z jego grzechów - zadając im śmierć w Samym Sobie. Jak tego dokonał? Wziął na Siebie grzechy ludzkości, ale nie odpowiedział odwetem, zemstą, krytyką (a więc grzechem), ale przebaczeniem pełnym miłości. 

  To oratorium było inne niż poprzednie. Bardziej dojrzałe. 

 Dla nas czas tego oratorium był momentem położenia zadaszenia na stawiany przed rokiem dom, oraz czasem wykańczania tego domu. 

 

 

 

 

 

Oratorium "Ja Jestem"
Kompozytor i dyrygent: Mateusz Kazimierski
Słowa: Adrian Sielicki

Soliści: Roksana Korban, Daniel Babuśka, Julia Żądło, Maja Lipiec, Oskar Piotrowski, Jan Niemyjski, Patrycja Franczak, dk. Mateusz Maleńczuk, Marta Bochenek. 

Chór i Orkiestra oratorium "Ja Jestem"

przygotowanie orkiestry: Mateusz Kazimierski
przygotowanie chóru: Roksana Korban, Joanna Brylowska, Dawid Bieniecki, Mateusz Kazimierski

Logo: Patryk Scelina

Grafika: Emilian Gwiżdż

Oratorium powstało na XXV-lecie istnienia Diecezji Legnickiej. Projekt realizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej oraz Młodzież Tworzy Musical wsparła FUNDACJA KGHM, jak również Pani Senator RP Dorota Czudowska i Pani Poseł na Sejm RP Ewa Szymańska.

  • Ja Jestem
  • Młodzież Tworzy Musical

© Sielicki&Kazimierski, 2016-2018

  • MTM
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now